Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wysokie Mazowieckie

p

 • 001_obiekt.jpg
 • 001_wiosna.jpg
 • 002_obiekt.jpg
 • 002_wiosna.jpg
 • 003_obiekt.jpg
 • 003_wiosna.jpg
 • 004_obiekt.jpg
 • 004_wiosna.jpg
 • 005_obiekt.jpg
 • 005_wiosna.jpg
 • 006_obiekt.jpg
 • 006_wiosna.jpg
 • 007_obiekt.jpg
 • 007_wiosna.jpg
 • 008_obiekt.jpg
 • 008_wiosna.jpg
 • 009_obiekt.jpg
 • 009_wiosna.jpg
 • 010_obiekt.jpg
 • 010_wiosna.jpg
 • 011_obiekt.jpg
 • 011_wiosna.jpg
 • 012_obiekt.jpg
 • 012_wiosna.jpg
 • 013_obiekt.jpg
 • 014_obiekt.jpg
 • 015_obiekt.jpg
 • 016_obiekt.jpg
 • 017_obiekt.jpg
 • 018_obiekt.jpg
 • 019_obiekt.jpg

Walne zebranie sprawozdawcze członków Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku w Wysokiem Mazowieckiem.

utwW Miejskim Ośrodku Kultury w Wysokiem Mazowieckiem 23 stycznia 2023 roku odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku, w którym wzięło udział 63 członków. Obrady otworzyła prezes UTW Marianna Kaczanowicz. Powitała gości: Zastępcę Burmistrza Ewę Konarzewską, radnego Rady Powiatu Marka Skarżyńskiego, członków wspierających Wojciecha Brzozowskiego i Mirosława Gregorczuka oraz zgromadzonych studentów UTW. Następnie przeprowadziła głosowanie jawne w wyniku którego, wybrano Komisję Skrutacyjną w składzie : Regina Matusiewicz, Beata Ogrodnik, Halina Śmigielska, przyjęto porządek obrad oraz zatwierdzono regulamin walnego zebrania sprawozdawczego. Na sekretarza obrad powołano Barbarę Materkę. Po ukonstytuowaniu się komisji skrutacyjnej jej przewodnicząca Regina Matusiewicz odczytała protokół z pracy komisji i stwierdziła prawomocność zebrania.

Czytaj więcej: Walne zebranie sprawozdawcze członków Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku w Wysokiem...

Salonik literacki pt. Kolęda i tradycja UTW i MBP w Wysokiem Mazowieckiem

utwŚwiąteczny Salonik literacki odbył się 16 stycznia 2023 r. o godzinie 17.00 w kawiarni MOK w Wysokiem Mazowieckiem. Wydarzenie otworzyła Bożena Bucińska, która powitała studentów UTW oraz uczęszczające na zajęcia zespołu wokalnego MOK siostry Sylwię i Wiolę Moczydłowskie i Wiktorię Radziwił. Następnie przypomniała słuchaczom jak ważne są obyczaje i wierzenia, przekazywane z pokolenia na pokolenie, ze względu na przyszłość danej zbiorowości. W naszej rodzimej kulturze związane są one często z obchodzeniem świąt liturgicznych. Takim ważnym obrzędem, pełnym określonej symboliki jest wieczór wigilijny i śpiewanie kolęd. Następnie Małgorzata Stypułkowska – bibliotekarka- przybliżyła historię powstania kolęd, które początkowo niewiele miały wspólnego z religijnością. Słowo „calendae” sięga czasów przedchrześcijańskich w Rzymie. Oznaczało pierwszy dzień miesiąca.

Czytaj więcej: Salonik literacki pt. Kolęda i tradycja UTW i MBP w Wysokiem Mazowieckiem

Opowieść o zmianach klimatu

utwW dniu 09.01.2023 r. godz. 15.30 studenci przybyli do kawiarni MOK, aby wysłuchać wykładu „Opowieść o zmianach klimatu”, który prezentowała Marta Chruściel ze Stowarzyszenia Pomocy „Szansa”.

Okazało się, że nie będziemy tylko słuchać, ale aktywnie uczestniczyć w tej opowieści.

Zadanie polegało na tym, że dobierając się w pary losowaliśmy jedną z fotografii i na jej podstawie przygotowywaliśmy krótką opowieść związaną z klimatem.

W taki sposób prowadząca spotkanie zwróciła uwagę na najistotniejszy wpływ działalności człowieka związany z ociepleniem klimatu.

 

Czytaj więcej: Opowieść o zmianach klimatu

Walne zebranie członków Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku

 

utwZarząd Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Wysokiem Mazowieckiem serdecznie zaprasza CZŁONKÓW STOWARZYSZENIA UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU na WALNE ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZE

 

Zebranie odbędzie się w dniu 23.01.2023r. o godz.17:00 kawiarni Miejskiego Ośrodka Kultury ul. Ludowa 19

W przypadku braku wymaganej liczby członków zebranie odbędzie się w drugim terminie

tj. dn. 23.01.2023r. o godz. 17:30

 

 

Czytaj więcej: Walne zebranie członków Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku

Ogłoszenie

Zarząd UTW w Wysokiem Mazowieckiem

zaprasza studentów na spotkanie, które odbędzie się

dnia 09.01.2023r. o godzinie 15:30 w kawiarni Miejskiego Ośrodka Kultury

w programie:

 I.  Wykład  na temat: “Opowieść o zmianach klimatu”. Zagadnienie omówi Chruściel Marta z CUS

II. Występ Zespołu Wokalnego MOK w sali kina “Wars”

III. Ogłoszenia.

 

Zarząd UTW

Spotkanie opłatkowe studentów UTW

utwOkres Świąt Bożego Narodzenia to tradycyjny czas spotkań opłatkowych. Nie mogło takiego wydarzenia zabraknąć i w tym roku akademickim w środowisku słuchaczy UTW w Wysokiem Mazowieckiem. Spotkanie odbyło się 16 grudnia 2022 r. o godz. 17.00   w restauracji „Przydroże” Studentom towarzyszyli zaproszeni goście:  Burmistrz Miasta Jarosław Siekierko,dyrektor MOK Anna Kamińska,  kierownik MBP Dorota Mokrzewska, Uroczystość poprowadziła zastępca prezesa UTW Krystyna Wódz. Powitała zebranych, a następnie opowiedziała o tradycji kolęd. Podniosły nastrój wprowadził Stanisław Sokołowski, który odczytał Ewangelię wg Św. Łukasza po czym zaprosił studentów do wspólnej  modlitwy. Następnie  Krystyna Wódz złożyła  wszystkim zebranym  życzenia zdrowia i pomyślności na Święta Bożego Narodzenia.

Czytaj więcej: Spotkanie opłatkowe studentów UTW

Walka gangów z historią miłosną w tle, czyli West Side Story

utwW grudniowe niedzielne popołudnie ( 11.12.2022 r.) studenci UTW w Wysokiem Mazowieckiem pojechali do zaśnieżonego Białegostoku aby w Operze Podlaskiej obejrzeć West Side Story - musical, którego treść, mimo upływu lat, pozostaje boleśnie aktualna. Muzyczno – taneczne widowisko dotyka bowiem jakże współczesnych problemów: odrzucenia, napiętnowania tylko za wygląd czy przekonania. Akcja spektaklu dzieje się w latach 50-siątych XX wieku. O wpływy w Nowym Jorku walczą Jetsi na czele których stoi Riff oraz Sharksi, a przywódcą jest Bernanrdo. Sytuacja między gangami zaostrza się i wspólnie decydują się na ustawkę. Sprawy się komplikują, kiedy na jednej z potańcówek najlepszy przyjaciel Riffa – Tony poznaje siostrę Bernando Marie. Między Tonym i Marie rodzi się uczucie.

Czytaj więcej: Walka gangów z historią miłosną w tle, czyli West Side Story

Rola szczepień ochronnych w profilaktyce chorób zakaźnych

UTW5 grudnia 2022 r. studenci UTW w Miejskim Ośrodku Kultury  wysłuchali wykładu przygotowanego przez Bożenę Fiedorczuk przedstawicielkę PSSE w Wysokiem Mazowieckiem o roli szczepień ochronnych w profilaktyce chorób zakaźnych. Spotkanie  poprowadziła prezes UTW  Marianna Kaczanowicz, która powitała prelegentkę i licznie zgromadzonych studentów. W swojej prezentacji Bożena Fiedorczuk podkreśliła  iż szczepienia ochronne, obok higieny i antybiotyków, uważane są za jedno z największych osiągnięć współczesnej medycyny. Stosowanie ich w znaczny sposób przyczyniło się do opanowania groźnych epidemii chorób zakaźnych.  Stwierdziła, że stosowanie na szeroką skalę profilaktyki w postaci szczepień przyniosło eradykację ospy prawdziwej, wirusa polio typu 2 i 3 . Obecna sytuacja  związana z epidemią Sars-CoV-2 uświadomiła, jak ważna jest profilaktyka oraz jak kluczową rolę mogą odegrać szczepienia w ochronie przed chorobami.

Czytaj więcej: Rola szczepień ochronnych w profilaktyce chorób zakaźnych

Spotkanie z uczniami Szkoły Podstawowej nr 2

utwW ramach przygotowań do realizacji projektu Fundacji Ziemia i Ludzie pt. Ekopokolenia. Mokradła = woda, życie, klimat, przekazaliśmy młodzieży Szkoły Podstawowej nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem publikację pt:” Jak i dlaczego chronić mokradła”.

W dniu 02.12.2022 r. spotkałyśmy się z młodzieżą szkolną z propozycjami wspólnego działania na rzecz „nowego” mokradła, znajdującego się na terenie Wysokiego Mazowieckiego.

 

Czytaj więcej: Spotkanie z uczniami Szkoły Podstawowej nr 2

Projekt „Ekopokolenia. Mokradła = woda, życie, klimat”

utwProjekt „Ekopokolenia. Mokradła = woda, życie, klimat”, realizowany przez Fundację Ziemia i Ludzie w partnerstwie z Inland Norway University of Applied Science, to międzypokoleniowa kampania edukacyjna, skierowana do lokalnych społeczności w których bezpośrednim otoczeniu znajdują się obszary wodno-błotne. Jej celem jest wzrost świadomości ekologicznej odbiorców na temat usług ekosystemowych mokradeł i konieczności ich ochrony w najbliższym sąsiedztwie. Tytuł projektu niesie ze sobą najważniejszy przekaz merytoryczny, mówiąc o bezcennych usługach ekosystemowych obszarów wodno-błotnych i walcząc z błędnym przekonaniem o ich nieużyteczności.

Czytaj więcej: Projekt „Ekopokolenia. Mokradła = woda, życie, klimat”

  Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska ŁFS LGD  PLIS  seniordokumenty Bezpieczny internetzwiązekBiznes


 

Urząd Miasta Wysokie Mazowieckie, ul. Ludowa 15, 18-200 Wysokie Mazowieckie
tel.:  862757500                                    NIP:    7221002509    REGON:  450010671
Nr rachunku bankowego:    27 1020 1332 0000 1102 0037 5535    IBAN:  PL27102013320000110200375535    SWIFT:  BPKOPLPW