Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wysokie Mazowieckie

p

 • 001_obiekt.jpg
 • 001_wiosna.jpg
 • 002_obiekt.jpg
 • 002_wiosna.jpg
 • 003_obiekt.jpg
 • 003_wiosna.jpg
 • 004_obiekt.jpg
 • 004_wiosna.jpg
 • 005_obiekt.jpg
 • 005_wiosna.jpg
 • 006_obiekt.jpg
 • 006_wiosna.jpg
 • 007_obiekt.jpg
 • 007_wiosna.jpg
 • 008_obiekt.jpg
 • 008_wiosna.jpg
 • 009_obiekt.jpg
 • 009_wiosna.jpg
 • 010_obiekt.jpg
 • 010_wiosna.jpg
 • 011_obiekt.jpg
 • 011_wiosna.jpg
 • 012_obiekt.jpg
 • 012_wiosna.jpg
 • 013_obiekt.jpg
 • 014_obiekt.jpg
 • 015_obiekt.jpg
 • 016_obiekt.jpg
 • 017_obiekt.jpg
 • 018_obiekt.jpg
 • 019_obiekt.jpg

Budowa zbiornika retencyjnego na rzece Brok

zbiornikW dniu dzisiejszym podpisałem umowę z Panem Pawłem Widawskim Prezesem Zarządu firmyBiuro Studiów i Projektów Gospodarki Wodnej Rolnictwa ,,BIPROMEL” Sp. z o.o. z Warszawy na wykonanie opracowania koncepcji programowo - przestrzennej budowy zbiornika retencyjnego na rzece Brok wraz z przedstawieniem rozwiązań wariantowych budowy czaszy i budowli hydrologicznej upustowej zbiornika z uwzględnieniem jego funkcji i obszaru oddziaływania oraz udrożnieniem koryta rzeki Brok na odcinku ok. 4,4 km w granicach miasta,  w ramach zadania pn.: ,,Budowa zbiornika retencyjnego na rzece Brok w m. Wysokie Mazowieckie”.

Czytaj więcej: Budowa zbiornika retencyjnego na rzece Brok

9,4 mln na nową drogę

drogaTrwająca budowa nowej drogi jest obecnie największą inwestycją prowadzoną przez samorząd miasta Wysokie Mazowieckie.

Obecnie intensywnie trwają prace nad budową drogi po zachodniej części miasta, dzięki której powstaną tereny inwestycyjne, przemysłowo-usługowe oraz mieszkaniowe.

Będzie ona łączyć docelowo drogę krajową na wlocie do miasta od strony Zambrowa z odcinkiem wylotowym z miasta poprzez włączenie w istniejącą drogę Aleję Niepodległości.

Czytaj więcej: 9,4 mln na nową drogę

Kolejne inwestycje drogowe w Mieście Wysokie Mazowieckie zrealizowane

pileckiegoZakończona została budowa dróg: Kapitana Kazimierza Kamieńskiego, Witolda Pileckiego oraz Ogrodowa. Całkowita wartość inwestycji – 4.153.434,36 zł. Wartość dofinansowania w ramach Funduszu Dróg Samorządowych – 2.059.659,09 zł. Środki własne -   2.093.775,27 zł

Zakres objął: chodniki, ścieżki rowerowe, nawierzchnia asfaltowa, oświetlenie uliczne.

 

Czytaj więcej: Kolejne inwestycje drogowe w Mieście Wysokie Mazowieckie zrealizowane

Rozpoczynamy budowę nowej drogi w mieście

drogaW dniu 9 kwietnia 2018r. Burmistrz Miasta Wysokie Mazowieckie Jarosław Siekierko podpisał z przedstawicielami Konsorcjum Firm: Przedsiębiorstwa Robót Drogowo- Mostowych TRAKT Sp. z o.o. Prezesem Jerzym Szklarukiem i Zakładu Wodociągów, Kanalizacji i Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Wysokiem Mazowieckiem Prezesem Andrzejem Michalskim, umowę na budowę drogi wraz z infrastrukturą techniczną. Nowa droga będzie łączyć ulicę 1 Maja z ulicą Szpitalną (wlot drogi na wysokości ulicy Prusa).

Czytaj więcej: Rozpoczynamy budowę nowej drogi w mieście

Aktywne przejście na ul. Jagiellońskiej

PrzejscieDo końca sierpnia br. na ulicy Jagiellońskiej, przy Zespole Szkół Zawodowych w Wysokiem Mazowieckiem, powstanie drugie aktywne przejście dla pieszych. Inwestycja ta powstanie przy dofinansowaniu MSWiA, w ramach realizacji programu „Razem bezpieczniej”. Kwota dofinansowania, to 30 tys. zł. Projekt miasta Wysokie Mazowieckie na modernizację przejścia dla pieszych, jest jednym z pośród 31 projektów w Polsce realizowanych w tym zakresie, które otrzymały dofinansowanie. Wykonawcą przejścia będzie Przedsiębiorstwo Usługowo-Produkcyjne EUROASFALT z Olsztyna. Należy wspomnieć, że już w tym roku pierwsze tego typu przejście zostało wykonane też na tej ulicy, na wysokości Szkoły Podstawowej nr 1. Wspomniana inwestycja  w całości została  sfinansowana z budżetu miasta.

Czytaj więcej: Aktywne przejście na ul. Jagiellońskiej

III etap w Przedszkolu Miejskim nr 2

Przedszkole 2Z początkiem wakacji rozpoczął się III i zarazem ostatni etap prac remontowo – modernizacyjnych w Przedszkolu Miejskim Nr 2. Ze względu na duży zakres prac i niemożność zamknięcia obiektu na dłużej niż 2 miesiące (przerwa wakacyjna), prace podzielone zostały na etapy. I etap zrealizowany został w 2013 roku, II etap w 2014 i w tym roku III etap. Obejmuje on remont pomieszczeń socjalnych, magazynowych, pokoju nauczycielskiego i piwnicy budynku oraz kuchni wraz z wyposażeniem. Zakres prac został podzielony na dwie części – pierwszy to remontowo-modernizacyjny oraz drugi,  dostawa i montaż wyposażenia zaplecza kuchennego.

Czytaj więcej: III etap w Przedszkolu Miejskim nr 2

Remont hali sportowej zespołu szkół

HalaWniosek inwestycyjny miasta o dofinansowanie remontu hali sportowej przy Miejskim Zespole Szkół w Wysokiem Mazowieckiem, został złożony w ramach „Programu rozwoju infrastruktury sportowej 2017”. W dniu 17 lipca br., na stronie internetowej  Ministerstwa Sportu i Turystyki została opublikowana lista rankingowa zadań inwestycyjnych ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, wśród których znalazł się również wniosek miasta Wysokie Mazowieckie.

Czytaj więcej: Remont hali sportowej zespołu szkół

Zaproszenie do udziału w spotkaniach konsultacyjnych Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Wysokie Mazowieckie

GPR

Burmistrz Miasta Wysokie Mazowieckie zaprasza wszystkich interesariuszy rewitalizacji,
w szczególności mieszkańców Miasta Wysokie Mazowieckie do udziału w cyklu spotkań konsultacyjnych poświęconych Gminnemu Programowi Rewitalizacji Miasta Wysokie Mazowieckie. Harmonogram spotkań jest następujący:

Czytaj więcej: Zaproszenie do udziału w spotkaniach konsultacyjnych Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta...

Bezpiecznie i płynnie

ul. PrzechodniaNa początku marca w Urzędzie Miasta Wysokie Mazowieckie nastąpiło otwarcie ofert w ramach projektu „Poprawa bezpieczeństwa i płynności ruchu w mieście Wysokie Mazowieckie poprzez przebudowę ul. Podlaskiej (droga nr 107826B), ul. Przechodniej (droga nr 107821B) oraz ul. Prusa (droga nr 107866B) w Wysokiem Mazowieckiem”. Inwestycje te będą realizowane w ramach– Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 -2019.  Zamówienie zostało podzielone na dwie części (część I :ul. Podlaska i Przechodnia i część II ul. Prusa), na każdą z części wpłynęła 1 oferta. Wykonawcą prac będzie konsorcjum firm: Zakładu Wodociągów, Kanalizacji i Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Wysokiem Mazowieckiem i Przedsiębiorstwa Robót Drogowo- Mostowych TRAKT Sp. z o.o. w Wysokiem Mazowieckiem. Harmonogram zadania przewiduje początek prac w kwietniu 2017 roku.

Czytaj więcej: Bezpiecznie i płynnie

Droga 678 - konsultacje

Droga 678Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Białymstoku opracowuje projekt: Budowa i rozbudowa drogi wojewódzkiej Nr 678 wraz z drogowymi obiektami inżynierskimi i niezbędną infrastrukturą techniczną na odcinku Roszki Wodźki – Wysokie Mazowieckie wraz z obejściem m. Brok i m. Mazury. Planowana rozbudowa zlokalizowana jest na terenie dwóch gmin: Sokoły i Wysokie Mazowieckie na długości około 20km. Mając na uwadze oczekiwania miejscowej ludności PZDW w Białymstoku pragnie, aby wszelkie kwestie związane z rozbudową drogi zostały rozstrzygnięte na etapie projektowania inwestycji.

Czytaj więcej: Droga 678 - konsultacje

  Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska ŁFS LGD  PLIS  seniordokumenty Bezpieczny internetzwiązekBiznes


 

Urząd Miasta Wysokie Mazowieckie, ul. Ludowa 15, 18-200 Wysokie Mazowieckie
tel.:  862752592  fax:  862752593                  NIP:    7221002509    REGON:  450010671
Nr rachunku bankowego:    27 1020 1332 0000 1102 0037 5535    IBAN:  PL27102013320000110200375535    SWIFT:  BPKOPLPW