Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wysokie Mazowieckie

p

 • 001_obiekt.jpg
 • 001_wiosna.jpg
 • 002_obiekt.jpg
 • 002_wiosna.jpg
 • 003_obiekt.jpg
 • 003_wiosna.jpg
 • 004_obiekt.jpg
 • 004_wiosna.jpg
 • 005_obiekt.jpg
 • 005_wiosna.jpg
 • 006_obiekt.jpg
 • 006_wiosna.jpg
 • 007_obiekt.jpg
 • 007_wiosna.jpg
 • 008_obiekt.jpg
 • 008_wiosna.jpg
 • 009_obiekt.jpg
 • 009_wiosna.jpg
 • 010_obiekt.jpg
 • 010_wiosna.jpg
 • 011_obiekt.jpg
 • 011_wiosna.jpg
 • 012_obiekt.jpg
 • 012_wiosna.jpg
 • 013_obiekt.jpg
 • 014_obiekt.jpg
 • 015_obiekt.jpg
 • 016_obiekt.jpg
 • 017_obiekt.jpg
 • 018_obiekt.jpg
 • 019_obiekt.jpg

działki Miasto Wysokie Mazowieckie dysponuje  nieruchomościami  gruntowymi  położonymi przy ul. Warszawskiej, z przeznaczeniem pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną z dopuszczeniem usług. Więcej informacji  można  uzyskać w pokoju nr 25 (II piętro) Urzędu Miasta Wysokie Mazowieckie lub telefonicznie pod nr 86 275 23 79

Muzyka jest namiętnością, miłością i tęsknotą

utwUTW w Wysokiem Mazowieckiem pozwolił paniom świętować drugi dzień M.D. Za sprawą p. Prezes UTW Marianny Kaczanowicz, wszyscy chętni w dniu 09.03.2020 r. mogli wziąć udział w koncercie poświęconym szczególnie kobietom. Koncert prowadził i był jego wykonawcą Krystian Makston – śpiewak, muzyk, konferansjer, DJ.

Na wstępie wysłuchaliśmy arii Jontka z opery „Halka” Stanisława Moniuszki, po tym z „Rigoletto: -arię „Ladonna Mobile” – „Kobieta zmienną jest”,oraz arię Barinkaja „Wielka sława to żart” z niedawno oglądanej operetki „Baron Cygański”. Po ariach były piosenki przypominające 100 rocznicę urodzin Św. J.P II: „Barka” oraz inne patriotyczne: „Orzeł biały”- „Jak długo w sercach naszych”, „Płynie Wisła płynie”.

Czytaj więcej: Muzyka jest namiętnością, miłością i tęsknotą

Jubileusz Zespołu Kolnieńskie Dziewczyny z Plusem

utw08 marca 2020 r. – Międzynarodowy Dzień Kobiet i jednocześnie 10 rocznica powstania zespołu Kolneńskie Dziewczyny z Plusem.

Koncert odbywał się w Kolneńskim Domu Kultury w Kolnie.

Jako delegacja Uniwersytetu III Wieku w Wysokiem Mazowieckiem z przyjemnością uczestniczyliśmy w tym jubileuszu.

W programie zespołu nie zabrakło śpiewu, tańca i wspaniałego humoru .Dowcipne skecze kabaretowe bawiły licznie zgromadzonych gości oficjalnych i sympatyków zespołu.

Czytaj więcej: Jubileusz Zespołu Kolnieńskie Dziewczyny z Plusem

Biomateriały – oczekiwania i kontrowersj

utwW poniedziałek  02.03.2020r. członkowie Uniwersytetu Trzeciego Wieku wysłuchali interesującego wykładu prof. dr hab. inż. Jana Ryszarda Dąbrowskiego, pracownika naukowego Politechniki Białostockiej i  Akademii Medycznej w Białymstoku na temat „Biomateriały – oczekiwania i kontrowersje”.

Na początku prelegent przedstawił słuchaczom podstawowe pojęcia związane z biomateriałami Wskazał iż  biomateriał jest substancją inną niż lek stanowiącą kombinację substancji syntetycznych lub naturalnych. Może być używany w dowolnym czasie jako część lub całość systemu, zastępując tkankę lub organ, pełniąc jego funkcję. Substancje te posiadają wyjątkowe cechy, muszą być biozgodne, tolerowane przez organizm i nie mogą mieć działania toksycznego na człowieka.

Czytaj więcej: Biomateriały – oczekiwania i kontrowersj

Ta książka przywraca życie pamięci

utw17 lutego, w kawiarni Miejskiego Ośrodka Kultury w ramach Saloniku Literackiego, zorganizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną przy współpracy Uniwersytetu Trzeciego Wieku odbyło się spotkanie autorskie z Tomaszem i Ignacym Śmigielskimi, autorami książki „Wysokie Mazowieckie 1918-1939. Kalendarium”.

Goście spotkania podkreślili, że napisana przez nich książka to już druga publikacja o Wysokiem Mazowieckiem. Opisuje życie małego, liczącego przed wojną ok. 5 tys. osób miasteczka, mającego 5 uliczek, w którym kwitło życie społeczne, kulturalne, sportowe. Publikacja jest dużych rozmiarów, liczy ok. 660 stron. Pan dr Tomasz Śmigielski wyraził gorące podziękowania panu Jarosławowi Siekierko Burmistrzowi  Miasta Wysokie Mazowieckie za inspirację do jej napisania i za wydanie w takiej formie.

Czytaj więcej: Ta książka przywraca życie pamięci

Inauguracja XII roku akademickiego UTW

(10.02.2020 r.) Uroczystość rozpoczęto odśpiewaniem hymnu narodowego. V-ce prezes UTW Stanisław Chmielewski powitał gości i słuchaczy UTW. W swoim wystąpieniu podsumował  działalność Uniwersytetu w XI roku akademickim oraz przedstawił główne zamierzenia  i kierunki działania na XII rok pracy Uniwersytetu. Ogłosił XII rok akademicki za rozpoczęty. Odśpiewano „ Gaudeamus”.

Wykład inauguracyjny pt. „Bitwa Warszawska. Osiemnasta decydująca bitwa w dziejach świata”  wygłosił dr hab. Krzysztof Sychowicz, historyk, pracownik IPN, prof. PWSIiP w Łomży. Z dużym zainteresowaniem wysłuchaliśmy głównych informacji historycznych z naszej przeszłości.

Czytaj więcej: Inauguracja XII roku akademickiego UTW

Walne zebranie UTW

UTW27 stycznia 2020 r. odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Wysokiem Mazowieckiem.

Zebranie otworzył i powitał zaproszonych gości v- ce prezes Stanisław Chmielewski.  Na sekretarza zebrania wybrano Halinę Jarmuszewską. Powołano trzyosobową Komisję Skrutacyjną w składzie: Bożena Bucińska,  Urszula Żywicka, Stanisława Jabłońska. Po ukonstytuowaniu się Komisja sprawdziła listy obecności i stwierdziła, że jest wymagane kworum, a więc podejmowane uchwały są prawomocne.

Czytaj więcej: Walne zebranie UTW

Inauguracja XII roku akademickiego

Zarząd UTW w Wysokiem Mazowieckiem zaprasza studentów na uroczystość

z okazji inauguracji XII roku akademickiego,

która odbędzie się w dniu 10. 02. 2020r. o godz.17:00

w Sali Kina Miejskiego Ośrodka Kultury

 w Wysokiem Mazowieckiem, ul. Ludowa 19

Czytaj więcej: Inauguracja XII roku akademickiego

Niedosłuch jako choroba cywilizacyjna XXI wieku

UTWW trosce o zdrowie naszych słuchaczy Uniwersytet III Wieku zorganizował spotkanie z Fundacją GEERS DOBRY SŁUCH , które odbyło się 13 stycznia 2020r. w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Wysokiem Mazowieckiem. Na to spotkanie przybyły Panie Aleksandra Kijek – kierownik salonu GEERS w Białymstoku oraz protetyk słuchu Aneta Wawrentowicz. Przed wykładem Panie nieodpłatnie przeprowadziły test słuchu w 24 –osobowej grupie studentów UTW .

Następnie odbył się wykład na temat „ Niedosłuch choroba cywilizacyjna XXI wieku”.

Czytaj więcej: Niedosłuch jako choroba cywilizacyjna XXI wieku

Zaproszenie na Walne Zebranie

Zarząd Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Wysokiem Mazowieckiem serdecznie zaprasza członków

STOWARZYSZENIA UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU

na WALNE ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZE, które odbędzie się 27.01.2020r. o godz. 17:00

w kawiarni MOK, ul. Ludowa 19

W przypadku braku wymaganej liczby członków zebranie odbędzie się w drugim terminie tj. 27.01.20120r. o godz. 17:30

Czytaj więcej: Zaproszenie na Walne Zebranie

Wieczór w Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku

utwW dniu 20.12.2019 r. wysokomazowieccy studenci umiwesytetu III wieku spędzili miło wieczór w Teatrze Dramatycznym im.Aleksandra Węgierki w Białymstoku na sztuce w reżyserii Marka Gierszała "Kogut w rosole", słodko-gorzkiej komedii, o męskiej przyjaźni i trudnych wyborach.

Inspirowana filmem „Goło i wesoło” komedia słoweńskiego autora Samuela Jokica budzi salwy śmiechu i niezwykłe zainteresowanie. Jest to bowiem nie tylko bezpretensjonalna komedia o zrzucaniu ciuchów, to także historia, która z lekkością, w żartobliwy sposób pokazuje ludzi, których troski i obawy dnia codziennego są nam bardzo bliskie. Kiedy aktorzy wkraczają na scenę widać, że gra sprawia im przyjemność a pozytywne emocje płynące ze sceny tworzą ze sztuki antystresową terapię.

Czytaj więcej: Wieczór w Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku

  Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska LGD  PLIS     Bezpieczny internetBiznes.gov.pl


 

Urząd Miasta Wysokie Mazowieckie, ul. Ludowa 15, 18-200 Wysokie Mazowieckie
tel.:  862752592  fax:  862752593                  NIP:    7221002509    REGON:  450010671
Nr rachunku bankowego:    27 1020 1332 0000 1102 0037 5535    IBAN:  PL27102013320000110200375535    SWIFT:  BPKOPLPW