Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wysokie Mazowieckie

p

 • 001_obiekt.jpg
 • 001_wiosna.jpg
 • 002_obiekt.jpg
 • 002_wiosna.jpg
 • 003_obiekt.jpg
 • 003_wiosna.jpg
 • 004_obiekt.jpg
 • 004_wiosna.jpg
 • 005_obiekt.jpg
 • 005_wiosna.jpg
 • 006_obiekt.jpg
 • 006_wiosna.jpg
 • 007_obiekt.jpg
 • 007_wiosna.jpg
 • 008_obiekt.jpg
 • 008_wiosna.jpg
 • 009_obiekt.jpg
 • 009_wiosna.jpg
 • 010_obiekt.jpg
 • 010_wiosna.jpg
 • 011_obiekt.jpg
 • 011_wiosna.jpg
 • 012_obiekt.jpg
 • 012_wiosna.jpg
 • 013_obiekt.jpg
 • 014_obiekt.jpg
 • 015_obiekt.jpg
 • 016_obiekt.jpg
 • 017_obiekt.jpg
 • 018_obiekt.jpg
 • 019_obiekt.jpg

działki Miasto Wysokie Mazowieckie dysponuje  nieruchomościami  gruntowymi  położonymi przy ul. Warszawskiej, z przeznaczeniem pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną z dopuszczeniem usług. Więcej informacji  można  uzyskać w pokoju nr 25 (II piętro) Urzędu Miasta Wysokie Mazowieckie lub telefonicznie pod nr 86 275 23 79

Strona główna

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy WyklętychNa mocy ustawy z dnia 3 lutego 2011 roku, 1 marca jest polskim świętem państwowym, poświęconym pamięci „Żołnierzy Wyklętych”- żołnierzy antykomunistycznych i niepodległościowego podziemia.

„Żołnierze Wyklęci” są to żołnierze podziemia, którzy po 1944 roku walczyli o Polskę – o jej wolność i niepodległość, poświęcając niejednokrotnie swoje życie. Dlatego też należy się im hołd, szacunek oraz pamięć.

 W Wysokiem Mazowieckiem znajdują się dwa miejsca, przy których 1 marca składane są kwiaty, i oddawana pomięć żołnierzom antykomunistycznego podziemia w Polsce. Pierwszy to obelisk Armii Krajowej przy ul. Mickiewicza, a drugi pomnik „Huzara i jego żołnierzy" przy ul. 1 Maja. Kwiaty i znicze złożyli: delegacja miasta w osobie Burmistrza Miasta Jarosława Siekierko i Radnego Stanisława Chmielewskiego, delegacja młodzieży szkoły CKZ w Wysokiem Mazowieckiem na czele z dyrektorem szkoły Józefem Sokolikiem - szkoła nosi imię Armii Krajowej, oraz przedstawiciele NSZZ „Solidarność" w Wysokiem Mazowieckiem z Przewodniczącym Kazimierzem Waszczukiem. Uroczystościom przyglądało się najmłodsze pokolenie naszego miasta – przedszkolaki, które razem z Burmistrzem postawili znicze przy pomniku Huzara.

W tym dniu, w Nowych Piekutach podczas gminnych uroczystości Pamięci Żołnierzy Wyklętych, została odsłonięta tablica upamiętniająca Wicepremiera RP, Delegata Rządu na Kraj – Jana Stanisława Jankowskiego w jego 60 rocznicę śmierci. Jedna z ulic w Wysokiem Mazowieckiem nazwana jest jego nazwiskiem.

Na mocy ustawy z dnia 3 lutego 2011 roku, 1 marca jest polskim świętem państwowym, poświęconym pamięci „Żołnierzy Wyklętych"- żołnierzy antykomunistycznych i niepodległościowego podziemia.

„Żołnierze Wyklęci" są to żołnierze podziemia, którzy po 1944 roku walczyli o Polskę – o jej wolność i niepodległość, poświęcając niejednokrotnie swoje życie. Dlatego też należy się im hołd, szacunek oraz pamięć.

W Wysokiem Mazowieckiem znajdują się dwa miejsca, przy których 1 marca składane są kwiaty, i oddawana pomięć żołnierzom antykomunistycznego podziemia w Polsce. Pierwszy to obelisk Armii Krajowej przy ul. Mickiewicza, a drugi pomnik „Huzara i jego żołnierzy" przy ul. 1 Maja. Kwiaty i znicze złożyli: delegacja miasta w osobie Burmistrza Miasta Jarosława Siekierko i Radnego Stanisława Chmielewskiego, delegacja młodzieży szkoły CKZ w Wysokiem Mazowieckiem na czele z dyrektorem szkoły Józefem Sokolikiem - szkoła nosi imię Armii Krajowej, oraz przedstawiciele NSZZ „Solidarność" w Wysokiem Mazowieckiem z Przewodniczącym Kazimierzem Waszczukiem. Uroczystościom przyglądało się najmłodsze pokolenie naszego miasta – przedszkolaki, które razem z Burmistrzem postawili znicze przy pomniku Huzara.

W tym dniu, w Nowych Piekutach podczas gminnych uroczystości Pamięci Żołnierzy Wyklętych, została odsłonięta tablica upamiętniająca Wicepremiera RP, Delegata Rządu na Kraj – Jana Stanisława Jankowskiego w jego 60 rocznicę śmierci. Jedna z ulic w Wysokiem Mazowieckiem nazwana jest jego nazwiskiem.

 

Galeria: Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

  Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska LGD  PLIS     Bezpieczny internetBiznes.gov.pl


 

Urząd Miasta Wysokie Mazowieckie, ul. Ludowa 15, 18-200 Wysokie Mazowieckie
tel.:  862752592  fax:  862752593                  NIP:    7221002509    REGON:  450010671
Nr rachunku bankowego:    27 1020 1332 0000 1102 0037 5535    IBAN:  PL27102013320000110200375535    SWIFT:  BPKOPLPW